A monoblokk rendszerű hőszivattyúknál a levegő-víz hőcserélő és a fűtési keringtető szivattyú is a kültéri egységben van elhelyezve.
Így a monoblokk hőszivattyú a kültéri egységben termeli meg a fűtéshez szükséges hőenergiát, és a kültéri egység előremenő- és visszatérő fűtési vízcsonkjai közvetlenül az épület fűtésrendszerére csatlakoznak és biztosítják az épület fűtését.
Például:
mivel ez egy gyárilag kompakt berendezés, de a gyártó telepítési előírásait be kell tartania.
Az üzembe helyezés más téma a garancia miatt - ez minden esetben a gyártó által betanított és felhatalmazott szakember feladata.
A monoblokkos hőszivattyút esetleges áramszünet esetére az elfagyás veszélye miatt fagyállóval kell feltölteni és egy hőcserélő közbeiktatásával érdemes csatlakoztatni az épület fűtési rendszeréhez. A monoblokkos hőszivattyút a gyártó általában fagyás elleni védelemmel látja el. A kültéri berendezés hosszabb leállás (lehűlés) esetén visszakeringteti a fűtési puffertárolóból a meleg vizet a kültéri egységbe, vagy bekapcsolja a készülékbe gyárilag beépített fűtőpatront.
Épületen belül a fűtési rendszer megfelelő kialakításával lehetőség van a normál fűtési körön túl használati melegvíz tároló beépítésére és felfűtésére is.
***
A split rendszerű hőszivattyú esetén téli üzemmódban a külső egysége a környezeti levegőt hűti (hőt von el belőle) az összekomprimált meleg gáz pedig a beltéri egységben egy hőcserélőn keresztül puffer tartály (vagy tartályok) vizét melegíti.
Emiatt a közvetlen hőátadás miatt jobb a hatásfoka mint a kültérre telepített monoblokkos hőszivattyúnak - és áramszünet esetén elfagyni sem tud.
( nem kell fagyálló, nincs külön hőcserélővel leválasztott kör, nincs elfagyásveszély, mivel közvetlenül a hűtőgáz kering a kültéri és beltéri egység között.)
Hogyan lehet a téli hideg levegőből hőt kivonni?
Fizikából tanultuk, hogy az abszolút nulla fok = 0 Kelvin azaz, -273,15 Celsius fok.
Ennél hidegebb állítólag nincs.
Bármi ami ettől melegebb, pl. télen a -10 C fokos levegő, - ( ami 263 C fokkal melegebb az abszolút nulla foknál ) - rendkívüli hőenergiával rendelkezik, amit hőszivattyúval ki lehet vonni belőle.
A split rendszerű levegő-víz hőszivattyúk kültéri egysége nagyon hasonlít a split klíma kültéri egységére - a különbségeket most fölösleges lenne ismertetni, nem egyetemi hőtan órán vagyunk (mi voltunk ott eleget)
A hőszivattyúk beltéri egysége egy viszonylag nagy méretű "doboz" ( földön álló vagy falra szerelhető) amiben a gáz-víz hőcserélő található, általában használati melegvíz tároló puffer tartállyal (legalábbis, ilyet érdemes venni) valamint két további csonkon hozzá köthető a ház fűtési rendszere.
A hőszivattyúk alacsony hőmérsékletű fűtővízzel üzemelve a leggazdaságosabbak, emiatt kell padlófűtést alkalmazni, illetve "fancoil"-okat, melyek ránézésre azonosak a szokásos klímák beltéri egységeivel. Az eltérés annyi, hogy ezekben meleg fűtővíz kering, és annak melegét fújja ki egy halk ventillátor.
***
Szakembereink segítenek a választásban:
Thury Attila szakértőnk: 06-70- 33 88 55 9
Korpás Péter üzletvezetőnk: 06-70- 33 88 55 2
Vagy gyere el az üzletünkbe:
Miskolc, Soltész Nagy Kálmán u. 161.
Ha konkrét tipus érdekel, itt van néhány: